SAS uruchamia nowe połączenie

Karolina Guzińska
opublikowano: 02-03-2001, 00:00

SAS uruchamia nowe połączenie

Wraz z wiosennym rozkładem lotów obowiązującym od 25 marca, Skandynawskie Linie Lotnicze SAS uruchomią drugie połączenie dziennie na trasie Kopenhaga- Wrocław-Kopenhaga.

W ramach nowego połączenia, lot z Kopenhagi do Wrocławia będzie odbywał się codziennie, z wyjątkiem soboty i niedzieli, o godz. 10:25. We Wrocławiu samolot SAS z Kopenhagi wyląduje w południe o godz. 12:05, a następnie odleci z Wrocławia do Kopenhagi 45 minut później, o godz. 12:50 i wyląduje w Kopenhadze o godz. 14:35.

— Wprowadzenie drugiego dziennego połączenia lotniczego Kopenhagi z Wrocławiem zwiększy wybór połączeń tranzytowych do krajów Skandynawii i Europy, jak również połączeń transkontynentalnych. Natomiast pasażerowie podróżujący ze Skandynawii i Europy Zachodniej uzyskają możliwość szybkiego dotarcia do Wrocławia w godzinach południowych, przy porannym wylocie z miejsca zamieszkania — twierdzi Szymon Żaliński, przedstawiciel handlowy SAS w Polsce.

Obecnie na trasie Kopenhaga – Wrocław – Kopenhaga SAS oferuje jeden, popołudniowy lot dziennie przez sześć dni w tygodniu, z wyjątkiem sobót. Wylot z Kopenhagi odbywa się o godz. 14:55. Po locie trwającym 1 godz. 40 min., samolot ląduje we Wrocławiu o godz. 16:35, a następnie odbywa rejs do Kopenhagi o godz. 17:00, lądując w stolicy Danii o godz. 18:45. Trasę tę obsługują samoloty zabierające na pokład 46 pasażerów. Stopniowo samoloty te będą zastępowane nowoczesnymi maszynami typu de Havilland Q400, które zabiorą na pokład 72 osoby. KG

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Guzińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / SAS uruchamia nowe połączenie