Satus zbiera na budowę magazynów

GN
opublikowano: 04-11-2009, 00:00

Ceny spadły, kapitału spekulacyjnego mniej, a kryzys się kończy, to idealny czas na inwestycje w nieruchomości.

Ceny spadły, kapitału spekulacyjnego mniej, a kryzys się kończy, to idealny czas na inwestycje w nieruchomości.

Od nieruchomości zaczyna przygodę z rynkiem Satus TFI. Rozpoczął pierwszą subskrypcję certyfikatów zamkniętego funduszu Deweloperski Nieruchomości Komercyjnych, z której chce zebrać 15 mln zł. Docelowo liczy na pozyskanie od inwestorów 30-50 mln zł.

— Chcemy zapełnić lukę, która powstała na rynku, i zarobić przy mniejszym ryzyku. Odpłynął kapitał spekulacyjny, obniżyły się ceny, a gospodarka wychodzi z kryzysu i będzie rosło zapotrzebowanie na nieruchomości — mówi Krzysztof Bełech, wiceprezes Satus TFI.

Fundusz będzie finansował budowę magazynów pod wynajem dla konkretnego najemcy, małych centrów handlowych i biurowców. Za wynajdywanie projektów będzie odpowiadało Biuro Inwestycji Kapitałowych, które obejmie 20 proc. certyfikatów. Pierwsze projekty mają być zrealizowane na przełomie lat 2011 i 2012.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu