SBL-Żelbet Po mostach czas na ekrany

BAW
opublikowano: 14-12-2009, 00:00

Branża, w której działa śląska Gazela Biznesu nr 2, ma szansę na dynamiczny rozwój. SBL-Żelbet już z niej korzysta.

Sławomir Solarski, Jacek Bigewski i Andrzej Labus pięć lat temu założyli Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych SBL-Żelbet. Ich doświadczenia określiły podstawowy profil działalności, którym jest produkcja i usługi w branży ogólnobudowlanej i drogowo-inżynieryjnej.

— W początkach działalności zyskaliśmy zaufanie znaczących kontrahentów, takich jak: Alstom-Konstal, Budimex-Dromex, Godrom — wyjaśnia Andrzej Labus.

Realizacja kontraktów wymusiła rozbudowę parku maszynowego i zwiększenie zatrudnienia. Andrzej Labus wymienia kilka inwestycji: remont mostów na A4 Katowice — Kraków, budowa ekranów akustycznych na Trasie Kwiatkowskiego w Gdyni czy rozbudowa siedziby biura Kopeksu w Katowicach.

Wspólnicy planują, że oprócz budowy i remontów obiektów mostowych i kubaturowych firma zajmie się produkcją konstrukcji stalowych i aluminiowych wraz z elementami uzupełniającymi, potrzebnymi przy realizacji kontraktów w branży drogowo-inżynieryjnej. Chcą również wprowadzić na rynek własne produkty, m.in. wypełnienia ekranów akustycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane