Schiff: bitcoin to „złoto głupców”

opublikowano: 12-01-2021, 08:39

Peter Schiff, główny ekonomista i strateg Euro Pacific Capital nadal uważa, że kupujący bitcoina to głupcy. Twierdził tak już w 2017 roku, kiedy o kryptowalucie po raz pierwszy było głośno dzięki gwałtownemu wzrostowi jej ceny.

- Cały ten bitcoin to najnowsze wcielenie złota głupców i każdy, kto go kupuje, to skończony głupiec – powiedział Schiff w FOX Business.

Peter Schiff, fot. Bloomberg
Peter Schiff, fot. Bloomberg
Joe Buglewicz

W poniedziałek bitcoin doświadczył rekordowej przeceny po tym jak jego kurs zbliżył się w ubiegłym tygodniu do 42 tys. USD. We wtorek rano kurs najpopularniejszej kryptowaluty rośnie o 8,55 proc. do 35867,23 USD po tym jak w ciągu ostatnich 24 godzin spadał nawet do 30305 USD.

Schiff wskazuje, że wcześniejsi nabywcy bitcoina, którzy zarobili na szybkim wzroście jego ceny, sprzedają go innym, którzy nie rozpoznają, że to po prostu piramida. Większość tych, którzy bitcoina trzymają nadal, łudzą się, według Schiffa, że kryptowaluta stanie się kiedyś pieniądzem.

- Bitcoin nigdy nie będzie pieniądzem – powiedział strateg Euro Pacific Capital. – Nie spełnia definicji pieniądza. Pieniądz musi być towarem. Musi mieć własną wartość, a nie tylko być środkiem wymiany – dodał.

Rok temu Schiff ujawnił, że posiadał bitcoiny, ale je stracił, bo jego cyfrowy portfel przestał akceptować wpisywane hasło. Podkreślał wówczas, że ni żałuje, bo bitcoiny zostały mu podarowane.

- Wiedziałem, że posiadanie bitcoinów to zły pomysł, ale nie zdawałem sobie sprawy, że aż tak zły – pisał wówczas.

Rok temu kurs bitcoina był siedmiokrotnie niższy niż obecnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Fox Business

Polecane