Schodami w górę, schodami w dół (08.01.2016)

Barbara Warpechowska
opublikowano: 07-01-2016, 22:00

Zmiany kadrowe w branży przemysłowej

PIOTR LITWA

Były wojewoda śląski Piotr Litwa został nowym członkiem zarządu spółki Kopex — Przedsiębiorstwo Budowy Szybów, zajmującej się m.in. drążeniem i poglębianiem szybów. Będzie odpowiadał m.in. za relacje z kluczowymi klientami firmy. Jest absolwentem Wydziału Górniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 2000 r. ukończył studia doktoranckie na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył też podyplomowe studia z problemów prawnych górnictwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Piotr Litwa pełnił m.in. funkcje dyrektora Okręgowego Urzędu Górniczego w Bytomiu oraz w Gliwicach, wiceprezesa i prezesa Wyższego Urzędu Górniczego, a także od 12 marca 2014 r. do 8 grudnia 2015 r. wojewody śląskiego.

JULIUSZ PREŚ

Został prezesem DM Consus. Zastąpił Macieja Wiśniewskiego, jednego z założycieli spółki, który objął stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej. Juliusz Preś od ponad 8 lat jest związany z branżą finansową i ochrony klimatu. Ma doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem finansowym i operacyjnym w energetyce. Jest ekspertem w zakresie systemu EU ETS oraz wyceny finansowych instrumentów pochodnych. W 2006 r. obronił tytuł doktora nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Szczecińskim. Do zarządu DM Consus dołączył w 2011 r. — Skoncentruję się na umacnianiu pozycji DM Consus w handlu jednostkami EUA, rozszerzając ofertę o dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów usługi doradztwa inwestycyjnego — mówi Juliusz Preś. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane