Schodami w górę, schodami w dół

Awanse i rezygnacje

MACIEJ WIŚNIEWSKI

Od listopada obejmie prezesurę polskiego oddziału Fujitsu Technology Solutions. Zastąpi Romana Durkę, który odszedł z firmy z końcem marca. Wiśniewski ma prawie 20-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w firmach doradczych i w branży IT. Od 2010 r. był prezesem S&T Polska. Jest absolwentem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów MBA na University of Chicago. Członek Polskiego Towarzystwa Informatycznego i brytyjskiego Association for Project Management.

PAWEŁ OWCZAREK

Został dyrektorem obszaru biznesowego centrum danych w spółce Unizeto Technologies, która świadczy usługi związane m.in. z podpisem elektronicznym. W branży informatycznej od 13 lat, przez ostatnie cztery był kierownikiem produktu w zakresie e-commerce w Home.pl. Wcześniejsze pracował jako specjalista ds. IT i menedżer IT w firmie Techagra. Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Szczecińskiej.

WOJCIECH WOŹNIAK

Zrezygnował z funkcji wiceprezesa spółki Asseco Poland (uzgodniono to w zarządzie w ramach reorganizacji), w której nadzorował piony infrastruktury oraz automatyki budynków i centrum danych. Do zarządu wszedł 13 października 2010 r. W latach 1990-92 pracował kolejno w spółkach CPW, Wektor i Praxis. Karierę zawodową zaczął w 1992 r. w Oracle Central Europe GmBH, później trafił do Oracle Polska, gdzie do 2006 r. pracował na specjalistycznych i menedżerskich stanowiskach związanych ze sprzedażą i technologiami. Od 2006 r. dyrektor polskiego oddziału w Apple UK, a od 2007 r. w Apple Poland. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

MACIEJ SZCZYTKOWSKI

Złożył rezygnację z funkcji wiceprezesa i dyrektora handlowego spółki M4B, które sprawował od 2010 r. W firmie tej pracował od jej powstania (2005), a w latach 2008-10 był członkiem jej rady nadzorczej. Był współwłaścicielem i dyrektorem spółki Eko-Efekt, przez wiele lat współpracował z firmami informatycznymi i telekomunikacyjnymi Columbus IT, Qumak-Sekom i Polkomtel. Pełnił też funkcję prezesa firmy Marpeto Polska. Ukończył wydział Techniki Rolniczej Akademii Rolniczej w Lublinie i menedżerskie studia podyplomowe na Akademii Leona Koźmińskiego. Jest absolwentem Francuskiego Instytutu Zarządzania. M4B specjalizuje się w projektowaniu rozwiązań mobilnych dla biznesu z wykorzystaniem technologii światowych dostawców (m.in. Microsoft, Java, Nokia, Symbian, Sybase, LG i Samsung).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Schodami w górę, schodami w dół