Ściany, które bawią i uczą

opublikowano: 30-12-2018, 22:00

Choć Pracownia Dekoracji nie specjalizuje się w termomodernizacji, to mimo to ociepla sale i korytarze szkół i przedszkoli

LIDER ŚWIĘTOKRZYSKI — PRACOWNIA DEKORACJI (54. MIEJSCE W KRAJU)

Historia firmy z Końskich zaczęła się od remontu domu jej właścicieli.

— Szukałam inspiracji do dekoracji ścian. Podobały mi się różnego rodzaju napisy, ornamenty, ale te, które można było dostać w Polsce, nie przypadły mi do gustu. Okazało się, że mogę je sama robić i sprzedawać, dlatego założyłam sklep internetowy — mówi Katarzyna Kwiel.

Przez 10 lat asortyment oczywiście trochę ewoluował, ale dział z dekoracjami ścian do domu nadal jest bardzo rozbudowany. Z roku na rok firma się rozwija. Właścicielka kilka lat temu trafiła na kurs — Akademię Piotra Michalaka.

— Niemal od podstaw nauczyłam się co i jak poprawić, zmienić w funkcjonowaniu, prowadzeniu firmy. Zdobycie tej wiedzy znacznie przyśpieszyło rozwój i cały czas procentuje — zarówno dzięki odpowiednim nawykom, narzędziom, jak i cennym kontaktom. Zaowocowało to też znalezieniem wspólnego języka z klientami i wypracowaniem razem z nimi nowych produktów — tym razem dla przedszkoli i szkół. Tak powstała seria naklejek edukacyjnych — opisuje Katarzyna Kwiel.

Tę linię produktów firma rozwija najmocniej. Wszystkie produkty powstają w ścisłej współpracy z klientami. Pomysły gier korytarzowych czerpią z czasów dzieciństwa, ale zawsze starają się dodać w nich coś od siebie.

— To nasze, autorskie projekty łączące zabawę z edukacją. Staramy się je dopracować zarówno graficznie, jak też dobrać najodpowiedniejsze materiały. Dzięki temu udało nam się wypracować naprawdę sporą ilość ciekawych, oryginalnych wzorów. Jednocześnie służą one do zabawy i edukacji, a dzięki temu, że są kolorowe rozweselają szkolne korytarze i sale lekcyjne — dodaje Katarzyna Kwiel.

W firmie razem z właścicielką pracują 4 osoby. Jej celem jest dalsza współpraca ze szkołami i przedszkolami. Tym bardziej, że klienci wciąż wracają z nowymi pomysłami, które firma z Końskich stara się realizować.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane