SEB increases stake in BOŚ

Katarzyna Jaźwińska, Mariusz Zielke
opublikowano: 30-03-2001, 00:00

NOTOWANIA

Yves Flassier

Agros utrzymał przywilej zagranicznej dystrybucji marek wielu polskich wódek. Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z konstytucją przepis nakazujący byłym centralom handlu zagranicznego oddanie zagranicznych rejestracji znaków towarowych producentom.

Firma szczególnie cieszy się, że nie będzie miała żadnych kłopotów z eksportem Wyborowej i Żubrówki. Jednak już wkrótce okaże się, że wilk jest syty i owca cała. Polmosy, choć w TK nie odzyskały praw do zagranicznego obrotu wieloma markami, mogą wkrótce liczyć na ten przywilej.

Francuski koncern Pernod Ricard, właściciel Agrosu, dostał wyłączność na negocjacje w sprawie prywatyzacji Polmosu Poznań (krajowy właściciel Wyborowej), pod warunkiem podjęcia negocjacji z producentami. Celem rozmów jest właśnie uregulowanie kwestii marek polskich wódek na rynkach zagranicznych.

Jacek Studencki

Zarządzanemu przez niego Techmexowi nie udało się dwukrotnie w 2000 roku zadebiutować na giełdzie. Następną próbę zaplanowano dopiero na 2002 rok. Słabsze od spodziewanych wyniki i fiasko upublicznienia zmusi firmę do rewizji planów inwestycyjnych. Na domiar złego analitycy przewidują kolejny trudny rok dla całej branży IT, a dla dystrybucji w szczególności. Dla wielu firm może to oznaczać zawieszenie działalności.

Techmexowi to raczej nie grozi, ale będzie musiał odłożyć plany rozwinięcia działalności na inne kraje naszej części Europy oraz oszczędniej wydawać pieniądze na rozwój infrastruktury i inwestycje w nowe centrum logistyczne. Nadzieje na przyszłość daje kontrakt dystrybucyjny z Toshibą oraz specjalizacja w rozprowadzaniu zaawansowanych rozwiązań IT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Jaźwińska, Mariusz Zielke

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / SEB increases stake in BOŚ