SEC przyznała dwóm sygnalistom nagrody o wartości 40 mln USD

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 15-10-2021, 19:24

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przyznała nagrody o wartości ok. 40 mln USD dwóm sygnalistom, których informacje przyczyniły się do podjęcia przez regulatora rynków finansowych działań egzekucyjnych.

Gary Gensler, przewodniczący SEC
Gary Gensler, przewodniczący SEC
Melissa Lyttle/Bloomberg

Pierwsza osoba otrzyma około 32 mln USD za ujawnienie trudnych do zweryfikowania naruszeń i pomoc w identyfikacji świadków, zaś druga ok. 8 mln USD za dostarczenie ważnych informacji, które rzuciły nowe światło na sprawę będącą przedmiotem dochodzenia SEC. Komisja nie ujawniła dalszych szczegółów.

“Informatorzy pomogli w dochodzeniach i zobowiązali się do szeroko zakrojonej, stałej współpracy, która pomogła Komisji powstrzymać nadużycia i chronić rynki kapitałowe“ - podała SEC w oświadczeniu.

Suma nagród przyznanych sygnalistom przez organ nadzorujący amerykańskie rynki kapitałowe od 2012 roku przekracza 1 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane