Seco/Warwick stawia na energetykę... jądrową

KSA
11-05-2009, 14:28

Producent specjalistycznych pieców do  obróbki metali wobec kryzysu w motoryzacji szuka nowych zleceń w branży energetyki jądrowej.

Dotychczas spółka dużą część zleceń realizowała dla firm z branży motoryzacyjnej. W związku z kryzysem w tym segmencie szuka odbiorców w innych branżach.

- Widzimy ożywienie w segmencie energetyki jądrowej i tu w ciągu kilku lat chcielibyśmy zostać znaczącym graczem – mówi Leszek Przybysz, prezes Seco/Warwick.

Spółka zrealizowała już jedno zlecenie na dostawę pieca dla amerykańskiej firmy produkującej podzespoły wykorzystywane w elektrowniach jądrowych. Niedawno podpisała kontrakt na dostawę kolejnego, tym razem dla firmy z Europy. Negocjuje umowę z kolejnym klientem.

Seco/Warwick pokazał dobre wyniki za I kwartał, co giełdowi gracze nagrodzili wzrostem kursu. Prognoz na ten rok nie opublikuje choć przyznaje, że poziom zamówień na koniec kwartału jest już bliski temu, sprzed dwóch lat (czyli wzrósł w porównaniu z końcówką ubiegłego roku).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Seco/Warwick stawia na energetykę... jądrową