Secus pożywi się sukcesem rywali

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 24-07-2013, 08:20

Firma kierowana przez Grzegorza Pędrasa zaoferuje fundusz funduszy total return.

Produkty Altusa, Open Finance, Ipopemy, PKO i BPH w jednym portfelu — to nowy pomysł inwestycyjny Secus AM, który ma nie tylko otworzyć drzwi na absolutną stopę zwrotu mniej zamożnym inwestorom, ale też poprawić płynność na rynku funduszy zamkniętych.

Zobacz więcej

Grzegorz Pedras (FOT. MW)

— To odpowiedź na zapotrzebowanie rynku związanego z obrotem certyfikatami funduszyzamkniętych. Poprzez kupowanie ich na rynku wtórnym, również nieregulowanym, nasz fundusz może być źródłem płynności zarówno dla instytucji finansowych, jak i dla ich klientów — tłumaczy Grzegorz Pędras, prezes Secus Asset Management. Fundusze absolute return stanowią spory segment rynku.

Tworzenie tego rodzaju produktów stało się modne w branży, bo perspektywa zarobku bez względu na koniunkturę działa na klientów jak magnes, a szczególnego znaczenia nabiera w dobie spowolnienia w gospodarce i podwyższonejzmienności na giełdzie. Większość z nich oferowana jest jednak w drodze emisji niepublicznych, z wysokimi progami wejścia i ograniczoną dostępnością. Wykup certyfikatów odbywa się zwykle raz na kwartał, a nawet rok.

I choć istnieje rynek wtórny, to płynność na nim jest bardzo niska. Secus wszystkie te niedogodności chce obejść. W portfelu znajdą się najlepsze polskie fundusze absolute return na rynku. Podstawowym kryterium wyboru są wyniki, przyjęte strategie oraz wykorzystanie oportunistycznych możliwości na rynku wtórnym certyfikatów FIZ. Pierwsza subskrypcja planowana jest na wrzesień. Minimalny próg wejścia to 40 tys. EUR, jednak mniej zamożni inwestorzy mogą zainwestować już od 10 tys. zł, za pośrednictwem ubezpieczeniowego funduszu kapitałowego (UFK) z oferty TU Europa. Wynagrodzenie za zarządzanie wyniesie 3 proc. plus success fee wysokości 25 proc. od zysku powyżej 10 proc. w skali roku. I choć produkt będzie sprzedawany własnymi siłami, to Secus liczy, że do końca roku pozyska co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu