Sędzikowski wraca do Pawluka

Krzysztof Sędzikowski współpracował już z Jarosławem Pawlukiem, jednym z najbogatszych Polaków, w CTL Logistics. Teraz poprowadzą razem Track Tec.

Krzysztof Sędzikowski, ostatnio prezes Pesy, wszedł w środę do zarządu grupy Track Tec, zajmującej się dostawami rozwiązań dla infrastruktury szynowej. Zajmie stanowisko wiceprezesa. „Wcześniej, jako członek rady nadzorczej, wspierał grupę w obszarze finansowym, a obecnie będzie wzmacniał nas w obszarze dalszego rozwoju i strategii całej grupy” — wskazuje grupa Track Tec.

RESTRUKTURYZATOR:
RESTRUKTURYZATOR:
Krzysztof Sędzikowski w ostatnich latach pracował w spółkach wymagających restrukturyzacji, czyli w Pesie i Kompanii Węglowej.
Fot. Marek Wiśniewski

Krzysztof Sędzikowski to jeden z najbardziej doświadczonych menedżerów w kraju. Pracował m.in. w górnictwie i hutnictwie, funduszu private equity, bankowościinwestycyjnej, przemyśle drzewnym, papierniczym i logistyce. Prowadził projekty restrukturyzacyjne m.in. w PLL LOT i Kompanii Węglowej. Był też prezesem KGHM, Creditanstalt SCG Fund Management, Pfleiderer Grajewo/Wieruszów, Mondi Świecie, Boryszewa, Impexmetalu, CTL Logistics, Kompanii Węglowej i Pesy. Praca w Track Tec oznacza dla niego powrót do współpracy z Jarosławem Pawlukiem, jednym z najbogatszych Polaków, twórcą CTL Logistics i właścicielem Track Tecu. Track Tec ma dziś osiem zakładów na terenie Europy, z których pochodzi ponad połowa podkładów kolejowych zabudowywanych na polskiej sieci kolejowej, a także co drugi rozjazd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane