Seehofer: olimpiada w Niemczech w 2036 r. jest nie do pomyślenia

opublikowano: 04-06-2019, 13:36

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer wykluczył wysunięcie kandydatury organizacji przez kraj igrzysk olimpijskich w 2036 r., ponieważ przypadałoby to w setną rocznicę olimpiady zorganizowaną przez nazistowskie Niemcy, informuje thelocal.de.

Igrzyska, które odbyły się trzy lata przed wybuchem II wojny światowej były przesączone nazistowską propagandą reżimu stworzonego przez Adolfa Hitlera.

Horst Seehofer
Horst Seehofer
Bloomberg

W marcu tego roku, minister spraw wewnętrznych berlińskiego Senatu Andreas Geisel musiał stawić czoła ostrej krytyce w związku z sugestią, że Berlin powinien ubiegać się o organizację igrzysk w 2036 r.

Seehofer stwierdził jednak, że Niemcy nie mogą znaleźć się w sytuacji, w której wydawać by się mogło, że świętują 100 rocznicę nazistowskich igrzysk olimpijskich w Berlinie.

- To jest nie do pomyślenia. Gdybyśmy to zrobili, wywołalibyśmy niewypowiedzianą międzynarodową dyskusję i zaszkodzilibyśmy idei olimpijskiej. Jak by to było postrzegane na świecie? Niemcy obchodzą 100-letnią rocznicę igrzysk olimpijskich? To się nie może zdarzyć  - powiedział Seehofer frankfurckiemu dziennikowi Frankfurter Allgemeine Zeitung .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane