Czytasz dzięki

Seehofer: olimpiada w Niemczech w 2036 r. jest nie do pomyślenia

opublikowano: 04-06-2019, 13:36

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer wykluczył wysunięcie kandydatury organizacji przez kraj igrzysk olimpijskich w 2036 r., ponieważ przypadałoby to w setną rocznicę olimpiady zorganizowaną przez nazistowskie Niemcy, informuje thelocal.de.

Igrzyska, które odbyły się trzy lata przed wybuchem II wojny światowej były przesączone nazistowską propagandą reżimu stworzonego przez Adolfa Hitlera.

Zobacz więcej

Horst Seehofer

Bloomberg

W marcu tego roku, minister spraw wewnętrznych berlińskiego Senatu Andreas Geisel musiał stawić czoła ostrej krytyce w związku z sugestią, że Berlin powinien ubiegać się o organizację igrzysk w 2036 r.

Seehofer stwierdził jednak, że Niemcy nie mogą znaleźć się w sytuacji, w której wydawać by się mogło, że świętują 100 rocznicę nazistowskich igrzysk olimpijskich w Berlinie.

- To jest nie do pomyślenia. Gdybyśmy to zrobili, wywołalibyśmy niewypowiedzianą międzynarodową dyskusję i zaszkodzilibyśmy idei olimpijskiej. Jak by to było postrzegane na świecie? Niemcy obchodzą 100-letnią rocznicę igrzysk olimpijskich? To się nie może zdarzyć  - powiedział Seehofer frankfurckiemu dziennikowi Frankfurter Allgemeine Zeitung .

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane