Sejm kryzysem się nie zajmie

DI, PAP
opublikowano: 11-01-2013, 07:30

Ekonomiści i organizacje biznesowe ostrzegają przed kolejną falą kryzysu, która czeka w tym roku polską gospodarkę. Ale Sejm ma w najbliższym czasie toczyć spory światopoglądowe, zamiast zająć się kryzysem – stwierdza "Rzeczpospolita".

Jak ocenia wiceszef Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski, mamy do czynienia z fundamentalnym kryzysem przywództwa politycznego. "Okazuje się, że to, co jest obecnie najważniejsze dla polskiego przedsiębiorstwa, jest poza głównym nurtem zainteresowania rządzących" – mówi.

W planie prac Sejmu na styczeń nie ma w ogóle ustaw gospodarczych (poza sprawozdaniem komisji nt. noweli ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym), za to są: projekty ustaw o związkach partnerskich czy wniosek o Trybunał Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry – wylicza "Rz".

"To klasyczne wrzutki" - ocenia politolog dr Rafał Chwedoruk. Jak mówi, ideologiczna kłótnia odwróci uwagę od kryzysu, rosnących dysproporcji społecznych oraz zmusi opozycję do odnoszenia się do radykalnych wypowiedzi światopoglądowych, zamiast postulatów gospodarczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane