Sejm powrócił do sprawy wyboru Rzecznika Prawa Dziecka

(Marek Druś)
24-03-2006, 10:06

Posłowie powrócili w piątek rano do kwestii wyboru Rzecznika Praw Dziecka. W nocy, w trakcie omawiania tego punktu obrad, marszałek Marek Jurek zarządził przerwę. Tym samym opóźni się zapowiadane na 9.00 głosowanie w sprawie powołania komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego.

Posłowie powrócili w piątek rano do kwestii wyboru Rzecznika Praw Dziecka. W nocy, w trakcie omawiania tego punktu obrad, marszałek Marek Jurek zarządził przerwę. Tym samym opóźni się zapowiadane na 9.00 głosowanie w sprawie powołania komisji śledczej ds. banków i nadzoru bankowego.

Zarządzając przerwę Marek Jurek podkreślał, że należy dać szansę tym posłom, którzy chcą zadać pytanie w debacie nad powołaniem Rzecznika Praw Dziecka. W jego ocenie, transmitowana przez telewizję debata będzie miała "walor debaty publicznej".

O stanowisko to ubiegały się pierwotnie trzy kandydatki: zgłoszona przez LPR i Samoobronę Ewa Sowińska i kandydatka PiS Olga Johann.

W piątek rano Zbigniew Girzyński z PiS powiedział, że kandydatka tej partii zrezygnowała z ubiegania się o stanowisko Rzecznika Praw Dziecka.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sejm powrócił do sprawy wyboru Rzecznika Prawa Dziecka