Sejm przyjął poprawki Senatu do Prawa ochrony środowiska

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2006, 11:45

Sejm przyjął w piątek 3 z 11 poprawek Senatu do ustawy Prawo ochrony środowiska. Nowelizacja dostosowuje polskie prawo do dyrektywy unijnej oraz wyeliminuje wątpliwości interpretacyjne. Poprawki Senatu doprecyzowują przepisy uchwalone przez Sejm.

Sejm przyjął w piątek 3 z 11 poprawek Senatu do ustawy Prawo ochrony środowiska. Nowelizacja dostosowuje polskie prawo do dyrektywy unijnej oraz wyeliminuje wątpliwości interpretacyjne. Poprawki Senatu doprecyzowują przepisy uchwalone przez Sejm. 

Nowelizacja obniża z 2 tys. zł do 500 zł oraz z 1 tys. do 250 zł stawki opłaty skarbowej za wydawanie pozwolenia na emisję gazów cieplarnianych.

W nowelizacji wprowadzono także przepisy, które mają ułatwić dostęp do informacji o środowisku i jego ochronie. Uporządkowano również przepisy w zakresie postępowania w sprawie ocen oddziaływania na środowisko planowanych przedsięwzięć oraz opłat za korzystanie ze środowiska.

Nowela wprowadza też obowiązek prowadzenia różnego rodzaju wykazów i rejestrów w formie elektronicznej; chodzi np. o publicznie dostępne wykazy danych o dokumentach, rejestry substancji niebezpiecznych, rejestry udzielonych zezwoleń w zakresie wytwarzania i gospodarowania odpadami czy rejestry organizmów genetycznie zmodyfikowanych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane