Sektor finansowy nie poprawił nastrojów

Paweł Kubisiak
opublikowano: 22-03-2002, 00:00

Europejskie giełdy zakończyły czwartkowe notowania niewielką przeceną indeksów. Znikome zmiany towarzyszyły notowaniom przez całą sesję, gdyż zwyżki spółek telekomunikacyjnych zostały zneutralizowane przez taniejące akcje spółek naftowych i ubezpieczycieli.

Wzrosty na giełdach Starego Kontynentu stały się zasługą France Telecom, który zyskał 1,5 proc. Spółka poinformowała w czwartek, że zmniejszyła zadłużenie do 60,7 mld euro, znacznie lepiej niż oczekiwał rynek. Nastroje poprawił Orange, komórkowa gałąź FT, który wzrósł 3,9 proc. po przekazaniu lepszych od oczekiwań rocznych wyników. W górę poszły akcje największych teleoperatorów - BT Group, Vodafone i Deutsche Telekom oraz spółek z branży komórkowej, w tym Ericssona i Nokii.

Z kolei przecena dotknęła sektor finansowy. Sprawcą spadków stał się Zurich Financial zapowiadając trudny rok dla branży ubezpieczeniowej. Korekcyjne spadki dotknęły spółki z branży naftowej. Inwestorzy postanowili zrealizować zyski po ostatnich wzrostach cen wywołanych zwyżką ceny ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Kubisiak

Polecane