Sektor finansowy znów zdołował indeksy

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 13-08-2008, 00:00

Wtorek nie był udany dla inwestorów na amerykańskich giełdach. Niemal cały dzień przewagę miała podaż. Szczególnie widoczne to było na NYSE.

Po spektakularnych poniedziałkowych wzrostach Wall Street oddała część zdobyczy. Sprawcy zamieszania to drożejąca ropa i wahania dolara. Impulsem do wyprzedaży akcji były też doniesienia z sektora finansowego. JP Morgan Chase, trzeci pod względem wielkości bank w USA, ostrzegł, że zmuszony jest dokonać kolejnych odpisów. Tym razem ich wartość ma sięgnąć 1,5 mld USD. Co gorsze, prognoza instytucji mówi o spodziewanym dalszym osłabieniu portfela kredytowego. Pod kreską były też akcje Goldman Sachs, Lehman Brothers i Wachovii.

Słaby dzień mieli posiadacze akcji McDonald’sa. Potentat fast food otrzymał od UBS obniżoną ocenę. Analitycy zalecają obecnie inwestorom zachowanie „neutralnego” nastawienia wobec wcześniejszej sugestii „kupuj”. W dobrych humorach kończyli dzień akcjonariusze AMR, właściciela American Airlines. JP Morgan podniósł dlań rekomendację z „niedoważaj” do „przeważaj”. Analitycy liczą na wypracowanie przez spółkę zysku, na co ma wpłynąć spadek cen ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu