Sektor IT pod lupą analityka

opublikowano: 08-07-2018, 22:00

Michał Czerwiński, analityk BZ WBK, wydał rekomendacje dla Asseco Poland, Comarchu, Asseco Business Solutions i Asseco SEE.

Dla walorów pierwszej z firm zalecenie brzmi „trzymaj”, dla pozostałych „kupuj”.

— Dzięki silnej pozycji na rynku polskim spółka Asseco Business Solutions powinna być w stanie odnotować skromny wzrost, a od czasu do czasu może skorzystać na potencjalnych zmianach przepisów. Dodatkowym czynnikiem wspierającym jej wyniki może być też obecnie stosunkowo niewielka, lecz rosnąca sprzedaż eksportowa. Wynikom ASEE powinny pomagać silny segment płatności i sprzyjające prognozy makroekonomiczne w głównych krajach działalności — napisał w uzasadnieniu Michał Czerwiński.

Jego zdaniem, można oczekiwać po obu spółkach atrakcyjnych dywidend. Stopę dywidendy z ABS specjalista szacuje na 5-7 proc., a z ASEE na 4-6 proc.

— W przypadku spółki Comarch solidny portfel zamówień (wspomagany przez sektor publiczny), kontrakty długoterminowe i słabszy kurs euro mogą przełożyć się w tym roku na znaczną poprawę wyników finansowych r/r. Dostrzegamy tu również szansę na dodatkowy wzrost. Intensywny program inwestycyjny, który zakończono w ubiegłym roku, powinien poprawić wolne przepływy pieniężne i umożliwić znaczny wzrost stopy wypłaty dywidendy w dłuższej perspektywie (stopa dywidendy mogłaby wtedy wynosić np. 4–5 proc. zamiast prognozowanego przez nas obecnie 1 proc. — dodaje Michał Czerwiński.

W odniesieniu do Asseco Poland analityk nie dostrzega natomiast w tej chwili żadnych wyraźnych czynników zmiany — ani pozytywnych, ani negatywnych. Artykuł jest skrótem raportu, wydanego 29 czerwca o godz. 8.15. Jego treść dostępna jest na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu