Sektor TMT nadal przewodzi wzrostom na GPW

Marek Druś
opublikowano: 22-05-2001, 13:14

Pierwsza część sesji na GPW toczyła się w dość monotonny sposób. Nadal zdecydowane wzrosty notowały przede wszystkim papiery spółek z sektora TMT. Jedynie kilka blue chipów cieszo się równie dużym popytem.

Największy udział w obrotach rynku mają telekomy, spośród których największy wzrost notują udziały Netii. Jeśli papiery spółki zakończą dzień na obecnym poziomie, będzie to oznaczać przebicie linii oporu na poziomie 37 zł ustanowionej w połowie marca.

W branży informatycznej zdecydowanym liderem notowań jest Prokom. Udziały spółki notują zdecydowaną zwyżkę kursu do czego przyczyniła się informacja podana przed sesją o planowanym przejęciu przez TP SA pakietu kontrolnego portalu Wirtualna Polska. Pozostałe spółki z sektora IT drożeją średnio o 3 proc., jedynie Comarch poprawił cenę swoich akcji o 5 proc.

Spośród blue chipów, które cieszą się zwiększonym zainteresowaniem rynku, wyróżniają się Pekao, KGHM i PKN Orlen. Wzrosty ich cen nie są jednak tak wyraźne jak spółek technologicznych.

Ciekawie zachowuje się kurs papierów raciborskiego Rafako. Udziały spółki, w której blisko 50 proc. kapitału akcyjnego posiada Elektrim, drożały w drugiej dekadzie marca, po czym ich cena ustabilizowała się. Od początku maja ponownie mocno rośnie, co daje, zdaniem części analityków, powód do oczekiwania na dłuższą fazę wzrostu ceny papierów spółki.

Akcje banków nie są dzisiaj zbyt cenione przez rynek. Wyraźną zmianę kursu notują jedynie papiery wspomnianego już Pekao oraz Wielkopolskiego Banku Kredytowego.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sektor TMT nadal przewodzi wzrostom na GPW