Sellin: PiS chce wzmocnić finansowanie mediów publicznych

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 08-11-2005, 09:51

Prawo i Sprawiedliwość chce wzmocnienia finansowania mediów publicznych ze środków publicznych. Poseł PiS Jarosław Sellin powiedział, że jest to potrzebne, aby nie było pokus komercjalizacji programów w tych mediach.

Prawo i Sprawiedliwość chce wzmocnienia finansowania mediów publicznych ze środków publicznych. Poseł PiS Jarosław Sellin powiedział, że jest to potrzebne, aby nie było pokus komercjalizacji programów w tych mediach.

W Sygnałach Dnia Jarosław Sellin zwrócił uwagę, że spośród 13 milionów gospodarstw domowych abonament płaci tylko ponad 4 miliony. Według niego, dobrym pomysłem byłoby płacenie raz w roku tak zwanego podatku radiowo-telewizyjnego w zamian za abonament.

Jarosław Sellin podkreślił też, że media publiczne są gwarancją tego, że w Polsce zawsze będzie istniała solidna debata publiczna, kultura i edukacja.

Ponadto PiS chce pozostawić w gestii Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji jedynie uprawnienia programowe. Oznacza to, że Rada nadal będzie przyznawała koncesje, określała ich zakres programowy i je kontrolowała. Natomiast wszystkie uprawnienia techniczne dotyczące częstotliwości radiowych i telewizyjnych należałyby do nowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Jarosław Sellin opowiada się również za zmniejszeniem liczby osób zasiadających w tych urzędach. Podkreślił, że Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nie można na razie zlikwidować bo jest zagwarantowana przez konstytucję. Zauważył, że nawet gdyby tak się stało, to i tak musiałby istnieć inny niezależny regulator na rynku mediów elektronicznych.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane