Sellin: Ustawę medialną warto było znowelizować

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
24-03-2006, 08:26

Wiceminister kultury uważa, że ustawę medialną warto było znowelizować, mimo iż niektóre jej przepisy zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Jarosław Sellin podkreślił, że ustawa ułatwi w przyszłości stworzenie nowego regulatora rynku mediów elektronicznych.

Wiceminister kultury uważa, że ustawę medialną warto było znowelizować, mimo iż niektóre jej przepisy zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Jarosław Sellin podkreślił, że ustawa ułatwi w przyszłości stworzenie nowego regulatora rynku mediów elektronicznych.

Sellin powiedział, że Trybunał nie zakwestionował przepisów, przygotowanych przez Prawo i Sprawiedliwość, ale te, które zostały wprowadzone na żądanie innych partii. Wiceminister powiedział, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powina szybko wybrać nowego przewodniczącego, gdyż Trybunał uznał, że nie należy to do prezydenta, który wcześniej powołał obecną przewodniczącą Rady, Elżbietę Kruk. Sellin podkreślił, że wszystkie decyzje, podjęte przez nią do tej pory, są ważne. Jednak ci, którzy będą chcieli się od nich odwołać do sądu, będą mieli dodatkowy argument.

Komentując wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, który zasugerował, że Trybunał Konstytucyjny nie zawsze kieruje się prawem, Sellin powiedział, że decyzje każdej instytucji można komentować. Dotyczy to też Trybunału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sellin: Ustawę medialną warto było znowelizować