Selvita rośnie na usługach

opublikowano: 15-11-2017, 22:00

Spółka poprawiła wyniki i do końca roku chce wyjaśnić sprawę śmierci pacjenta. Potem ma być emisja.

Z polskimi innowacjami bywa różnie, ale z usługami jest dobrze — tak jest w gospodarce i w biotechnologicznej Selvicie, która opublikowała wyniki kwartalne.

Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity
Zobacz więcej

Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity ARC

— Znacznie zwiększyliśmy przychody i zyski, segment usługowy rośnie w zapowiadanym tempie 30 proc. rocznie i powinien to tempo utrzymać — mówi Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity. Po trzech kwartałach spółka ma 80,1 mln zł przychodów i 9,7 mln zł czystego zysku. Bieżące wyniki nie są jednak najważniejszą sprawą dla Selvity i jej akcjonariuszy. Kluczowe jest powodzenie prac nad nowymi lekami. Najbardziej zaawansowany projekt, SEL24, w ubiegłym miesiącu napotkał poważną przeszkodzę, gdy badaniakliniczne zostały zawieszone z powodu śmierci jednego z pacjentów w wyniku udaru.

— Zakończyliśmy analizę danych klinicznych i przygotowujemy odpowiedź dla amerykańskiej Agencji ds. Leków (FDA). W badaniach klinicznych i u innych pacjentów nie dostrzegliśmy żadnego wpływu SEL24 na krzepliwość krwi. Odpowiedź złożymy w najbliższym czasie, potem FDA będzie miała 30 dni na ustosunkowanie się do niej — mówi Krzysztof Brzózka, wiceprezes i dyrektor ds. naukowych Selvity.

Przed zawieszeniem badań przez FDA spółka szykowała się do wartej nawet 140 mln zł emisji akcji, która ma jej pomóc w sfinansowaniu planu inwestycyjnego.

— Do planów emisyjnych powrócimy, gdy sprawa zawieszenia badania zostanie rozwiązana. Realistyczny termin odpowiedzi FDA to połowa grudnia, więc emisję przeprowadzimy prawdopodobnie w przyszłym roku — mówi Paweł Przewięźlikowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu