Senat m.in. o likwidacji Centrum Studiów Strategicznych

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-03-2006, 17:04

Na dwudniowym posiedzeniu, które zaczyna się o godz. 11. w środę, Senat ma przyjąć stanowisko m.in. w sprawie ustawy o likwidacji Rządowego Centrum Studiów Strategicznych.

Na dwudniowym posiedzeniu, które zaczyna się o godz. 11. w środę, Senat ma przyjąć stanowisko m.in. w sprawie ustawy o likwidacji Rządowego Centrum Studiów Strategicznych.

    Kompetencje Centrum maję przejąć Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, i Kancelaria Premiera oraz niezależne instytucje badawcze. 

    Według premiera, likwidacja Centrum pozwoli zaoszczędzić w przyszłym roku przynajmniej połowę z jego budżetu, wynoszącego ok. 10 mln zł.

    RCSS istniało od początku 1997 r. i podlegało premierowi. Zostało stworzone jako instytucja służąca szefowi rządu do programowania strategicznego oraz prognozowania rozwoju gospodarczego i społecznego.

    Senat rozpatrzy też nowelizację ustaw o dodatkach mieszkaniowych. Senacka Komisja Rodziny i Polityki Społecznej zarekomendowała przyjęcie bez poprawek ustawy, zgodnie z którą dodatek z tytułu urodzenia dziecka oraz pomoc w zakresie dożywiania nie będą wliczane do dochodu.

    Senatorowie zajmą się także nowelizacją ustawy o ustanowieniu programu wieloletniego "Wyposażenie Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w samoloty wielozadaniowe" i zapewnieniu warunków jego realizacji. Senat ma przyjąć też stanowisko w sprawie zmienionej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

    Senatorowie wysłuchają również informacji rządu o udziale Polski w pracach UE w okresie lipiec - grudzień 2005 roku (podczas prezydencji brytyjskiej).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane