Senat nie wniósł poprawek do noweli ustawy o ARR

opublikowano: 25-01-2007, 19:15

Rolnicy będą mogli otrzymać dopłaty z ARR do tzw. kwalifikowanego materiału siewnego - zakłada uchwalona przez Sejm w styczniu nowela ustawy o ARR.

Rolnicy będą mogli otrzymać dopłaty z Agencji Rynku Rolnego (ARR) do tzw. kwalifikowanego materiału siewnego - zakłada uchwalona przez Sejm w styczniu nowela ustawy o ARR, którą w czwartek bez poprawek przyjął Senat.

Głosowało 76 senatorów, za przyjęciem ustawy było 48, przeciw 27, jedna osoba się wstrzymała.

Ustawa zakłada, że dopłaty będą przysługiwały producentom rolnym, którzy użyją do produkcji kwalifikowanego materiału siewnego. Stosowanie dopłat do wysokiej jakości kwalifikowanego materiału siewnego ma także poprawić parametry jakościowe surowców roślinnych wprowadzanych do obrotu.

Z dopłat do materiału siewnego będą mogli także skorzystać rolnicy poszkodowani przez tegoroczną klęskę suszy, pod warunkiem, że nasiona zbóż zakupili po 1 sierpnia 2006 r. W przypadku ziemniaków materiał musiał być zakupiony w okresie od 1 września do 30 maja, z przeznaczeniem na sadzenie w 2007 r.

Dopłatami do materiału kwalifikowanego będzie zajmowała się ARR. Będą one wypłacane w zależności od powierzchni gruntów ornych obsianych takimi nasionami. Wysokość dopłat zależna będzie także od rodzaju roślin.

Ustawa trafi do podpisu prezydenta.

(DI, PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Senat nie wniósł poprawek do noweli ustawy o ARR