Senatorzy chcą przesunąć 1,2 mld zł dopłat dla rolnictwa

07-01-2004, 14:20

Część senatorów oraz rząd opowiadają się za przeniesieniem ok. 1,2 mld zł przeznaczonych w budżecie na dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa do rezerwy na wydatki związane z integracją z Unią Europejską, w tym na finansowanie programów rolniczych. To powrót do stanu zawartego w rządowych przedłożeniach do budżetu 2004.

Propozycję powrotu do proponowanych przez rząd rozwiązań zgłosiła senacka Komisja Spraw Zagranicznych i Integracji Europejskiej.

Po zmianie zapisów przyjętych przez Sejm, część z ok. 1,2 mld zł przeznaczonych na dopłaty bezpośrednie dla rolnictwa miałoby posłużyć m.in. na współfinansowanie budowy dróg i autostrad, programu SAPARD, a także innych programów przedakcesyjnych. Pieniądze miałby być także wykorzystane na uzupełnienie środków na wpłatę do budżetu UE, a także na pokrycie zobowiązań wobec UE.

Snacka Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi ma inny pomysł na zmianę zapisów dotyczących wspomnianej kwoty. Proponuje umieszczenie jej w punkcie dotacje i subwencje w rozdziale budżetu: rolnictwo i łowiectwo. Obecnie znajduje się ona w części rolnictwo w rozdziale: pozostała działalność.

Przyjęcie jednej z poprawek senackich komisji wyklucza automatycznie drugą.

Komisja Gospodarki i Finansów Publicznych będzie opiniować poprawki do ustawy budżetowej w czwartek.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Senatorzy chcą przesunąć 1,2 mld zł dopłat dla rolnictwa