Sentyment inwestorów nadal nie najlepszy

Radosław Wierzbicki, NOBLE Markets
29-03-2012, 17:40

W czwartek euro traciło do dolara. Inwestorom nie pomogły zgodne z oczekiwaniami ekonomistów dane makroekonomiczne. Przez pogorszenie optymizmu złoty traci do głównych walut.


Sentyment inwestorów w drugiej połowie tygodnia okazuje się słabszy niż na jego początku. Inwestorów nie przekonał zgodny z prognozami ekonomistów odczyt dynamiki amerykańskiego PKB w IV kwartale 2011 r. oraz mniejsza niż w zeszłym tygodniu liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, która wyniosła w tym tygodniu 359 tys.

Kurs pary euro-dolar pokonał wsparcie 1,3276 USD oraz utworzył w czwartek ekstremum na poziomie 1,3251 USD. O godz. 15.30 czasu warszawskiego inwestorzy płacili za euro ok. 1,3274 USD.

O godz. 18.45 będzie miało miejsce wystąpienie publiczne Bena Bernanke. Jest szansa, że wypowiedzi Szefa Rezerwy Federalnej będą mogły wzbudzić zainteresowanie inwestorów i na podstawie jego słów podejmą decyzje o wejściu/wyjściu z rynku. Bernanke podczas konferencji będzie mógł odwołać się do dzisiejszych danych ze Stanów Zjednoczonych oraz doniesień Reutersa związanych z wielkością zdolności pożyczkowej EFSF oraz ESM, która łącznie wyniesie 700 mld EUR.

Od godzin porannych złoty stracił do dolara ok. 3 groszy i utworzył lokalny szczyt na poziomie 3,1397 PLN. W czwartek o godz. 15:30 czasu warszawskiego płacili inwestorom 3,1332 PLN. Stabilniej poruszał się kurs euro do złotego, który był notowany w przedziale 4,1505 - 4,1650 PLN. O godz. 15.30 płacono za euro ok. 4,1622 PLN. Złoty traci ze względu na pogorszenie nastrojów na rynku eurodolara. Dopóki sentyment inwestorów nie poprawi się, dopóty złoty może tracić do głównych walut.
W czwartek o godz. 18.45 odbędzie się publiczna konferencja Bena Bernanke.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Wierzbicki, NOBLE Markets

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sentyment inwestorów nadal nie najlepszy