Serinus Energy (d. KOV) od jutra na giełdzie w Kanadzie

KZ
opublikowano: 26-06-2013, 13:54

Serinus Energy od czwartku wejdzie do notowań na Toronto Stock Exchange.

Będzie to pierwsza spółka z polskim kapitałem, notowana w Kanadzie. Na TSX i TSVX, czyli rynku dla mniejszych podmiotów, notowanych jest w sumie około 400 spółek z sektora oil&gas, które są monitorowane przez 200 analityków.

TSX to jeden z dwóch rynków notowań, prowadzonych przez Grupę TMX. Serinus Energy będzie pierwszą spółką z polskim kapitałem, notowaną w Toronto, ale wprowadzenie akcji na ten rynek rozważa też KGHM (Fot: Bloomberg)
None

Serinus Energy to nowa nazwa Kulczyk Oil Ventures, spółki, która zmieniła nazwę po przejęciu kanadyjskiego Winstar Resources. Transakcja oznacza przełomową zmianę dla KOV - ponad 50 proc. wzrost produkcji, trzykrotne zwiększenie rezerw i rozszerzony portfel aktywów, który obejmuje 13 koncesji w pięciu krajach.

Spółka będzie na zasadzie dual listing nadal notowana w Warszawie. Na razie obrót jest zawieszony do momentu przeprowadzenia scalenia akcji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane