Serinus znalazł ropę

Spółka Jana Kulczyka ma widoki na nowe źródło zysków na Ukrainie. Wyniki odwiertów wskazują na obecność ropy.

Serinus Energy, czyli dawny Kulczyk Oil Ventures (KOV), na Ukrainie robi pieniądze na gazie. Ale na horyzoncie rysuje się już nowe źródło zysków. Spółka uzyskała obiecujące wyniki testów kolejnego odwiertu na ukraińskiej koncesji Północne Makiejewskoje — i widzi tam ropę.

— Wstępne wyniki testów wskazują, że z odwiertu NM-3 możliwe będzie komercyjne wydobycie. Wiązaliśmy z NM-3 duże nadzieje, ale wyniki testów bardzo pozytywnie nas zaskoczyły — powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich Serinus Energy.

To pierwsze odkrycie ropy na ukraińskich koncesjach Serinusa. Spółka podaje, że analiza danych uzyskanych z wierceń wskazuje na obecność piaskowca o grubości 30 m, potencjalnie bogatego w ropę. Odwiert został orurowany, a do pełnej oceny perspektywiczności złoża niezbędne będą dalsze analizy. Serinus, kontrolowany przez Jana Kulczyka, specjalizuje się w poszukiwaniach ropy naftowej i gazu. Ma w portfelu projektyna Ukrainie, w Brunei, Tunezji, Rumunii i Syrii. Spółka, notowana na warszawskiej giełdzie, zyskała wczoraj ponad 11 proc. w reakcji na informacje o odkryciu ropy na Ukrainie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Serinus znalazł ropę