Sesja banków na NYSE

opublikowano: 16-01-2019, 22:26

Na zamknięciu sesji S&P500 rósł o 0,2 proc., a Dow Jones o 0,6 proc. Nasdaq zyskał tylko 0,15 proc.

Na amerykańskim rynku akcji przeważał w środę popyt, ale ograniczał się do raczej wąskiej grupy spółek. Dobre nastroje inwestorów tłumaczono m.in. zapowiedzią silnej stymulacji wzrostu gospodarczego przez rząd Chin i zapewnieniem przez szefa EBC Mario Draghiego, że euroland uniknie recesji. Dodatkowo pod koniec sesji zniknęła niepewność kiedy rząd Theresy May otrzymał wotum zaufania po wtorkowej porażce głosowania nad porozumieniem z UE w sprawie brexitu.

Najważniejsze były jednak pozytywne sygnały wysłane przez amerykańskie banki. Bank of America i Goldman Sachs, najmocniej drożejące spośród spółek z S&P500, osiągnęły kwartalne zyski wyższe niż oczekiwał rynek, podobnie jak wcześniej Citigroup i JP Morgan Chase. Skutkiem tego był silny wzrost popytu na akcje spółek finansowych i ich segment rósł na zamknięciu o ponad 2 proc. Zmiany w pozostałych 10 segmentach były już dużo niższe. Drugim najmocniej rosnącym był segment nieruchomości (0,5 proc.), a trzecim materiałowy (0,4 proc.). Najsłabsze były segmenty usług telekomunikacyjnych (-0,4 proc.) i dóbr codziennego użytku (-0,5 proc.).

Na zamknięciu drożało 60 proc. spółek z S&P500. Z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones rosły kursy  14. Indeks pociągnął mocno w górę Goldman Sachs, którego akcje zdrożały o 9,5 proc. Kolejne były UnitedHealth Group (1,8 proc.) i American Express (1,4 proc.). W trójce najmocniej przecenionych blue chipów znalazły się Coca-Cola (-1,4 proc.), Pfizer (-1,45 proc.) oraz Verizon Communications (-1,7 proc.). 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy