Sesja niepewności na Wall Street

opublikowano: 29-01-2019, 22:07

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach miała dwa oblicza.

Z jednej strony spółki przemysłowe starały się utrzymać indeks blue chipów w zielonym obszarze, podczas gdy przedstawiciele sektora zaawansowanych technologii dołowały indeksy S&P500 i Nasdaq. Te drugie znalazły się pod presją nerwowego oczekiwania prezentacji wyników kwartalnych przez koncern Apple, która była przewidziana po zamknięciu sesji. Ostatnie spekulacje odnośnie rezultatów „jabłuszka” wzbudziły sporo obaw i niepewności. Same notowania akcji producenta popularnych iPhone’ów, co może nieco zaskakiwać, pozostawały relatywnie spokojne.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Na parkiet we wtorek dotarły dwa dosyć istotne odczyty makro. Niestety w obydwu przypadkach nie miały optymistycznego brzmienia. Dynamika wzrostu cen domów w 20 największych amerykańskich aglomeracjach spadła w listopadzie do 4,7 proc. i była najniższa od czterech lat. Z kolei wskaźnik zaufania konsumentów w styczniu obniżył się do najniższego poziomu od 18 miesięcy, w czym pewien udział miał tzw. shutdown. Dodać też należy, że oba odczyty okaqzały się równocześnie słabsze od oczekiwań ekonomistów.

Inwestorzy giełdowi spoglądali też w stronę władz monetarnych, które we wtorek rozpoczęły dwudniowe posiedzenie. Rynek czeka na potwierdzenie stanowiska „obserwuj i czekaj” o jakim ostatnio przebąkiwali przedstawiciele Rezerwy Federalnej.

Ostatecznie na zamknięciu notowań indeks DJ IA rósł o 0,21proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,15 proc., zaś Nasdaq Composite o 0,81 proc.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu