Sesje w Europie mogą zacząć się od zwyżek

opublikowano: 15-11-2001, 08:58

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje na giełdach Europy mogą zacząć się od zwyżek. Rosnąć będą zapewne akcje spółek wydobywczych, a zniżkować notowania koncernów paliwowych.

"Spodziewam się zwyżki, chociaż nie powinna być ona przesadnie duża" - powiedział Nigel Cobby z Deutsche Banku. "Spadek cen paliw zapewne odbije się na notowaniach spółek takich jak BP czy Shell, ale większość inwestorów i tak uważa, że tańsze paliwa to korzystny czynnik dla rynku".

W środę w Wiedniu spotkali się przedstawiciele kartelu eksporterów ropy OPEC, ale nie zdecydowali się na obniżenie wydobycia, jeżeli nie zdobędą w tej kwestii poparcia Rosji.

Jednak nawet wtedy obniżki należy spodziewać się dopiero na początku przyszłego roku i to tylko o milion baryłek dziennie. Rynek liczył na ograniczenie produkcji o przynajmniej 1,5 miliona baryłek.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Sesje w Europie mogą zacząć się od zwyżek