Sesje w Europie zaczęły się od spadków

PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE ELEKTROMONTAŻ-EXPORT S.A.
opublikowano: 21-03-2002, 10:12

LONDYN (Reuters) - Czwartkowe sesje na giełdach w Europie zaczęły się od spadków z powodu strat sektora spółek ubezpieczeniowych i najwyższych w przeciągu miesiąca spadków na Wall Street.

"Reakcja Wall Street na komentarze Fed-u nie była pozytywna, gdyż amerykański bank centralny dał do zrozumienia, że nastąpi podwyżka stóp procentowych" - powiedział Thierry Lacraz ze szwajcarskiego banku Pictet & Cie.

Do godziny 10.00 indeks FTSE Eurotop 300 spadł o 0,37 procent, a indeks DJ Euro Stoxx stracił 0,71 procent. W USA indeks Dow Jones zamknął się zniżką o 1,26 procent, a Nasdaq stracił 2,55 procent.

Akcje francuskiego operatora France Telecom wzrosły natomiast o 1,07 procent, ponieważ spółka poinformował, że nie potrzebuje podwyższenia kapitału.

Francuska firma miała w 2001 roku pierwszą w swojej historii stratę netto, a drugą największą w historii francuskich korporacji. Powodem jest potrzeba odpisania strat inwestycyjnych rzędu 10,2 miliarda euro.

Akcje Zurich Financial spadły o 2,96 procent z powodu opublikowania ostrożnej prognozy na przyszłość. Trzeci co do wielkości ubezpieczyciel Europy nie potwierdził też prognoz dotyczących swoich zysków.

Rynek czeka na dane dotyczące liczby nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA i amerykańskiej inflacji, które mają zostać opublikowane o godzinie 14.30 czasu warszawskiego.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE ELEKTROMONTAŻ-EXPORT S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane