Sesje w USA mogą zacząć się od niewielkich wzrostów

Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych "INSTAL-LUBLIN" S.A.
opublikowano: 22-03-2002, 14:24

NOWY JORK (Reuters) - Piątkowe sesje na giełdach w piątek mogą zacząć się bez większych zmian lub od wzrostów. General Electric (GE), którego akcje spadły w czwartek znacząco, potwierdził prognozy zysku na koniec tego roku.

Jednak zdaniem analityków zarządzający funduszami będą na razie unikać poważniejszych zakupów w obawie, że za kilka miesięcy amerykański bank centralny zacznie podwyższać stopy procentowe, aby zapobiec nadmiernemu wzrostowi inflacji.

"Inwestorzy instytucjonalni powstrzymują się od zakupów. Istnieją obawy, że wraz z wyższymi stopami przyjdą niższe marże zysku. Inwestorzy są ostrożni" - powiedział James Park z Brean Murray & Co.

Do godziny 14.20 czerwcowe kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 3,5 punktu do 1.497,50 punktu, a na Standard & Poor's 500 zyskały 1,8 punktu rosnąc do 1.154,4 punktu.

Akcje konglomeratu GE, który zajmuje się produkcją silników samolotowych, usługami finansowymi oraz działa w sektorze mediów, wzrosły w obrocie przed sesją do 37,90 dolara z 37,45 dolara na zamknięciu notowań w czwartek.

Podczas ostatniej sesji walory koncernu straciły na wartości aż sześć procent, ponieważ jeden z obligatariuszy spółki Bill Gross z Pacific Investment Management skrytykował sposób publikowania wyników przez GE i wyraził zaniepokojenie jej wysokim zadłużeniem krótkoterminowym.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przedsiębiorstwo Instalacji Przemysłowych "INSTAL-LUBLIN" S.A.

Polecane