Sesje w USA zakończyły się zwyżkami

opublikowano: 28-12-2001, 07:59

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje w USA zakończyły się niewielkimi zwyżkami. Rosły kursy producentów półprzewodników, między innymi Advanced Micro Devices i wyspecjalizowanych sieci handlowych, takich jak Gap.

"Inwestorzy kupują akcje, pozbywając się gotówki i papierów dłużnych" - powiedział Andy Damm ze spółki BlackRock Advisers, która zarządza aktywami w wysokości 225 miliardów dolarów.

"Są wyraźne oznaki, że gospodarka się stabilizuje i rynek liczy, iż tegoroczna akcja Fed przyniesie skutki w przyszłym roku" - dodał.

Kursy producentów mikroprocesorów wzrosły, ponieważ kilka banków inwestycyjnych pozytywnie wypowiedziało się na temat ich przyszłości w swoich raportach.

Zwyżka w sektorze handlowym spowodowana była nadziejami, że sprzedaż w okresie świątecznym nie była tak zła jak się spodziewano.

Dow Jones wzrósł o 0,43 procent i zamknął się na poziomie 10.131,31 punktu.

Nasdaq Composite wzrósł o 0,8 procent i zamknął się na poziomie 1.976,42 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sesje w USA zakończyły się zwyżkami