Sezon zawieszeń i wykluczeń

To już tradycja: spółki z NewConnect spóźniają się z publikacją wyników, a giełda na początek grozi im palcem.

Do końca czerwca spółki z małej giełdy miały czas na publikację raportu rocznego za 2013 r., a do 15 sierpnia — raportu za II kwartał 2014 r. Kilkanaście tego nie zrobiło, za co standardową karą jest zawieszenie obrotu akcjami do momentu nadrobienia zaległości, ale jeśli nie nastąpi to w określonym terminie (teraz jest to 14 listopada), to wielu emitentów czeka wykluczenie z obrotu.

Taka groźba wisi nad spółkami: Synkret (jest w upadłości likwidacyjnej; firma działała w branży budowlanej), KCSP (branża telekomunikacyjna; zarząd przed prawie rokiem złożył wniosek o upadłość likwidacyjną, sąd go zwrócił) , GeoInvent, Genesis Energy, East Pictures, Digate, Astro, Air Market.

Zawieszenie, ale na razie bez groźby wykluczenia, dotyczy natomiast spółek: Global Trade, Good Idea, Inno-Gene, Kampa i SPC Group. Tu przewinienie jest mniejszego kalibru, bo firmy nie opublikowały na razie tylko raportu za II kwartał.

Przysłowiowy topór spadł już na Komfort-Klimę, która zaniedbała obowiązki na tyle, że kolejnej szansy nie dostanie, i od środy 20 sierpnia akcji firmy, która debiutowała na NewConnect w czerwcu 2010 r., zostaną definitywnie wykluczone z obrotu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sezon zawieszeń i wykluczeń