Sfinks Polska chce przejąć od Żywca piwiarnie

PAP
opublikowano: 26-09-2017, 15:20

Sfinks Polska, operator sieci restauracji, wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurenci i Konsumentów o wyrażenie zgody na przejęcie od Grupy Żywiec sieci około 70 lokali "Piwiarnie Warki" - poinformował UOKiK.

"UOKiK wszczyna teraz postępowanie. Zazwyczaj, jeżeli jest to koncentracja, która nie wzbudza naszych zastrzeżeń to postępowanie trwa około miesiąca. Natomiast jeżeli trzeba zbadać na przykład rynek lub dopytać konkurentów, to postępowanie przechodzi do tak zwanej drugiej fazy. Wówczas mówimy o wydłużeniu postępowania o kolejne cztery miesiące" - powiedziała we wtorek PAP rzecznik prasowy UOKiK Małgorzata Cieloch.

Sylwester Cacek to wiodący akcjonariusz Sfinksa.
Zobacz więcej

Rozgrywający:

Sylwester Cacek to wiodący akcjonariusz Sfinksa. Marek Wiśniewski

"Urząd może wydać zgodę na koncentrację, wydać zgodę warunkową, lub wydać zakaz koncentracji" - wyjaśnia Cieloch.

Jak informuje UOKiK, Grupa Żywiec jest obecnie franczyzodawcą sieci. Sfinks Polska, jako nowy franczyzodawca, zamierza w dalszym ciągu prowadzić i rozwijać sieć "Piwiarnie Warki".

Sfinks Polska jest operatorem sieci restauracji Sphinx, Chłopskie Jadło, WOOK.

O planach przejęcia piwiarni przez Sfinksa pisaliśmy już na łamach Pulsu Biznesu w czerwcu>>Sfinks przejmie Piwiarnie Warka. Wtedy wartość transakcji oszacowano na 12 mln zł.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu