Sfinks rozpoczął rozmowy z inwestorem

opublikowano: 18-12-2019, 08:11

Zarząd Sfinks Polska rozpoczął negocjacje ze spółką z branży kapitałowej z siedzibą w USA dotyczącą określenia warunków potencjalnego zaangażowania kapitałowego tego podmiotu w spółkę, w tym szczegółowych ustaleń odnośnie parametrów, harmonogramu czy struktury potencjalnego zaangażowania.

"Potencjalne zaangażowanie kapitałowe Inwestora (lub wskazanych przez niego podmiotów) opierałoby się na możliwości i] dokapitalizowania Spółki w drodze obejmowania przez Inwestora nowo subskrybowanych przez Sfinks akcji ii] oraz/lub nabywania akcji Spółki znajdujących się już w obrocie giełdowym" - podał Sfinks w komunikacie.

Rozgrywający:
Rozgrywający:
Sylwester Cacek to wiodący akcjonariusz Sfinksa.
Marek Wiśniewski

Udział inwestora ma być nie wyższy niż 9,9 proc. kapitału, a zaangażowanie nie przekroczy 25 mln zł w okresie trwania umowy inwestycyjnej. 

Jak zaznaczono, proces inwestycji realizowany byłby w etapach, w ramach serii transakcji, w oczekiwanym horyzoncie czasowym przypadającym na okres min. 3 lat.

Wartość rynkowa Sfinksa to 18,7 mln zł. Głównym akcjonariuszem (17,88 proc. akcji) jest Sylwester Cacek. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane