SG: są pierwsze sygnały stabilizacji koniunktury

Marek Druś
21-02-2002, 12:53

Lutowy wskaźnik nastrojów biznesu, badany przez GUS, wzrósł w porównaniu z wynikami z poprzednich miesięcy. W porównaniu z jego wielkością w tym samym miesiącu w latach poprzednich nadal jest na niskim poziomie, napisali w swoim dziennym raporcie analitycy Societe Generale.

Ich zdaniem, szczegółowe spojrzenie na wyniki badania nie pozwalają na jednoznaczne stwierdzenie, że nastroje poprawiają się.

Choć przedsiębiorstwa widzą większe niż w poprzednim miesiącu szanse na wzrost popytu w związku z mniejszym osłabieniem eksportu, spodziewają się nadal pogorszenia swojej sytuacji finansowej. Zapowiadają również dalsze redukcje zatrudnienia, choć ich deklarowana wielkość jest mniejsza niż poprzednio.

- Nastąpiły niewielkie zmiany dotychczasowej sytuacji gospodarki, która nadal pozostaje zła. Sądząc jednak na podstawie danych o produkcji w ostatnich kilku miesiącach, pojawiły się już pierwsze sygnały stabilizowania się sytuacji gospodarczej – głosi raport SG.

Autorzy raportu zwrócili także uwagę, na poprawę wskaźnika nastrojów konsumentów w lutym. Ocena sytuacji prezentowana przez gospodarstwa domowe poprawiła się, niemniej jednak gotowość do zakupu nowych dóbr wzrosła jedynie marginalnie.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / SG: są pierwsze sygnały stabilizacji koniunktury