Sharp wchodzi do Polski z pralkami

MGA
opublikowano: 26-06-2014, 12:59

Japoński koncern wybrał Polskę na pierwszy kraj w Europie, w którym ruszy ze sprzedażą sprzętu AGD.

W sierpniu na polskim rynku AGD pojawi się nowy gracz. Będzie nim japoński Sharp, do tej pory znany był klientom jako producent telewizorów. Japoński koncern produkuje sprzęt AGD od 60 lat. Jednak do tej pory był sprzedawane w Japonii i na Dalekim Wschodzie. Wejście do Polski na być pierwszym krokiem w ekspansji na rynek europejski.

- Kategoria produktowa, którą zdecydowaliśmy się zaoferować także polskim konsumentom nie jest dla nas nowa. Pierwsza pralka marki Sharp wprowadzona została w Japonii w 1957 roku. Mamy za sobą wiele innowacji w tej dziedzinie – mówi Jacek Klekowski, szef Sharp Electronics Eastern Europe.

Kierowany przez niego oddział japońskiego koncernu będzie odpowiada nie tylko za Polskę, ale także za kilkanaście innych rynków w regionie. Dlatego też po naszym kraju, Sharp ma zamiar pralki wprowadzić do sprzedaży na rynku węgierskim, czeskim i słowackim, w Krajach Bałtyckich, Słowenii, Bułgarii, Rumunii i Grecji. Natomiast pod koniec roku na celowniku japońskiej firmy na znaleźć się Europa Zachodnia.

Pojawienia się Sharp nad Wisłą należy traktować jako wejście do jaskini lwa. A właściwie wielu lwów, bo Polska jest największym producentem sprzętu AGD w Europie. Fabryki produkujące lodówki, pralki czy zmywarki maja u nas m.in. Electrolux i Indesit ( po pięć zakładów), Fagor (cztery fabryki), BSH (Bosch, Siemens) i Whirlpool (po trzy fabryki). Natomiast w ubiegłym roku plany zainwestowania 230 mln zł w budowę fabryki lodówek ogłosił Haier – największy producent AGD na świecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Sharp wchodzi do Polski z pralkami