Sheraton nad jeziorem

Agnieszka Janas
opublikowano: 30-11-2007, 00:00

Mazury doczekają się pięciogwiazdkowego hotelu. Taki standard najbardziej opłaca się budować w Polsce.

Mazury doczekają się pięciogwiazdkowego hotelu. Taki standard najbardziej opłaca się budować w Polsce.

W Mikołajkach będzie budowany hotel Sheraton. Koszty realizacji projektu szacowane są na niemal 250 mln zł. Wiele wskazuje na to, że inwestorem jest Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH). W niedawno zatwierdzonym prospekcie emisyjnym EFH zapisano, że emitent przeznaczy taką kwotę na budowę pięciogwiazdkowego hotelu ze spa i centrum konferencyjnym. Reszta pieniędzy ma pochodzić z finansowania zewnętrznego.

Hotel będzie składał się z 274 pokoi, centrum konferencyjnego, centrum spa oraz własnej mariny. Parcela znajduje się nad jeziorem Tałtowisko.

— Jesteśmy zainteresowani tym regionem Polski. Uważamy, że Mikołajki to miasto z dużym potencjałem turystycznym. Tyle na razie mogę powiedzieć — informuje Katarzyna Gontarczyk ze Starwood Hotels Polska.

Joanna Wróbel, sekretarz gminy Mikołajki, potwierdza, że wie o rozmowach prowadzonych z Sheratonem w sprawie hotelu. Ma on powstać na działce, na której miejscowy plan zagospodarowania terenu przewiduje budowę takiego obiektu. Jej rozpoczęcie powinno nastąpić na początku 2008 r., a oddanie do użytku w czerwcu 2010 r.

Z przedstawionego wczoraj raportu „Rynek hotelowy 2007” wynika, że taka inwestycja ma szanse powodzenia.

— Rośnie liczba Polaków korzystających z noclegów w luksusowych hotelach przy wzrastającej liczbie gości z zagranicy. Najbardziej opłaca się w Polsce inwestować w hotele pięcio- i dwugwiazdkowe. Największe obłożenie notowane jest w pięciogwiazdkowych —blisko 64 proc. — ocenia Krzysztof Łopaciński z Instytutu Turystyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu