Shoper pomoże rozwinąć sieciowe kontakty

opublikowano: 01-09-2016, 22:00

Właściciele biznesów internetowych zyskali narzędzie, dzięki któremu mogą bezpośrednio kontaktować się z klientami za pomocą Messengera.

Obecnie najbardziej popularnym mobilnym komunikatorem jest Messenger. W 2015 r. korzystało z niego 37 proc. użytkowników, zostawiając w tyle WhatsApp (33 proc.) czy Skype (21 proc.) — wynika z danych serwisu eMarketer.com. Jego potencjał postanowiła wykorzystać spółka DreamCommerce, która stworzyła markę Shoper — rozwiązanie pozwalające szybko rozpocząć swój biznes w sieci.

— To odpowiedź na zapotrzebowanie współczesnego rynku e-commerce, na którym coraz większą rolę odgrywają media społecznościowe i błyskawiczna komunikacja między sprzedawcą a kupującym. Mobilny komunikator to najbardziej intuicyjny i wygodny dla klienta sposób utrzymywania kontaktu ze sprzedawcą. Nie rozstając się ze swoim smartfonem, można na bieżąco kontrolować proces zakupowy, a jednocześnie trzymać rękę na pulsie promocji i ofert specjalnych — tłumaczy Tomasz Tybon, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w DreamCommerce. Dzięki integracji aplikacji z oprogramowaniem Shoper użytkownik może informować swoich klientów o promocjach czy zmianach w asortymencie.

Konsument natomiast może nawiązać kontakt z botem i zadać mu pytanie na temat oferty. Na podstawie uzyskanych danych będzie mógł złożyć zamówienie bezpośrednio z poziomu aplikacji, a następnie śledzić jego status. — Jeżeli weźmiemy pod uwagę, jaką popularnością cieszy się Messenger wśród użytkowników tabletów i smartfonów, wykorzystanie go w roli narzędzia do komunikacji bezpośredniej na linii klient-sklep jest czymś zupełnie naturalnym. Wystarczy wspomnieć, że integrację z Messengerem już kilka miesięcy temu ogłosiła tak uznana globalna marka e-commerce jak Shopify — zauważa Tomasz Tybon. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu