Sięgnij po dotacje na kursy

opublikowano: 04-11-2013, 00:00

Dotacje czekają na firmy, które chcą zorganizować szkolenia i kursy w województwie zachodniopomorskim.

To jedna z ostatnich okazji na wsparcie dla przedsiębiorstw, które zajmują się podwyższaniem kwalifikacji. W woj. zachodniopomorskim trwa konkurs z poddziałania 8.1.1 „Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwo dla przedsiębiorstw”

Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL). Budżet naboru to 2 mln zł. O dofinansowanie mogą się ubiegać przedsiębiorcy z całego kraju, pod warunkiem że podczas realizacji projektu będą mieli biuro (siedziba, filia lub delegatura) w województwie zachodniopomorskim. Natomiast odbiorcami zajęć muszą być osoby pracujące lub mieszkające na tym terenie.

W konkursie można dostać pieniądze na dwa rodzaje projektów. Pierwszy to organizacja ogólnych i specjalistycznych szkoleń oraz doradztwa dla kadr zarządzających i pracowników mikro-, małych i średnich firm. Ważne, aby były to zajęcia dopasowane do zdiagnozowanych wcześniej potrzeb przedsiębiorstw w formie, która pasuje do ich możliwości organizacyjnych i technicznych. Drugi typ przedsięwzięć to doradztwo dla firm z sektora MSP, w tym dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Konkurs przewiduje wsparcie tylko dla szkoleń, które kończą się egzaminem zewnętrznym lub przeprowadzonym przez uprawnionego projektodawcę albo są prowadzone na podstawie certyfikowanych programów nauczania. Wnioski w naborze trzeba składać osobiście lub przesyłać do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. Nie ma możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną.

31.12

Tego dnia mija termin składania wniosków w konkursie.

WIĘCEJ INFORMACJI

Punkt Informacyjny EFS Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie tel.: +91 425-61-63 e-mail: pokl@wup.pl, www.pokl@wup.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu