Siemens Energy obniżył prognozę przychodów

PM, Bloomberg
opublikowano: 21-01-2022, 09:08

W piątek Siemens Energy obniżył swoje całoroczne prognozy. Jednocześnie jego dział turbin wiatrowych ostrzegł, że w 2022 roku gwałtownie rosnące koszty surowców wpłynął na marże.

fot. Lisi Niesner/Bloomberg

Niemiecka firma inżynieryjna poinformowała, że ​​jej przychody mogą zmniejszyć się nawet o 2 proc. w bieżącym roku finansowym. Wcześniej analitycy szacowali, że będzie to maksymalnie 1 proc. Siemens Energy obniżył również prognozowaną marżę zysku operacyjnego do przedziału od 2 do 4 proc., z 3 do 5 proc.

Producenci turbin zmagają się z rosnącymi kosztami towarów i związanymi z pandemią zakłóceniami w łańcuchach dostaw. W pierwszym kwartale bieżącego roku podatkowego mocno odczuła to spółka Siemens Gamesa Renewable Energy, która odnotowała stratę w wysokości 309 mln EUR.

– Na naszą wydajność negatywnie wpływają zakłócenia związane z łańcuchem dostaw. Dodatkowo sytuacje pogarsza wyższa niż oczekiwaliśmy inflacja kosztów – powiedział rzecznik prasowy Gamesa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane