Czytasz dzięki

SII interweniuje w sprawie Rovese

EG
opublikowano: 25-06-2012, 00:00

GIEŁDA

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) wezwało zarząd Rovese do poprawienia polityki informacyjnej i równego traktowania wszystkich akcjonariuszy. SII ma wątpliwości dotyczące transakcji zakupu przez spółkę pięciu zagranicznych podmiotów, które są prywatną inwestycją głównego właściciela producenta płytek — Michała Sołowowa. Łączna wartość transakcji to 540 mln zł. Przejęcia miałyby być sfinansowane z emisji akcji, skierowanej do dotychczasowych akcjonariuszy. Nowe walory będą stanowić nawet 75 proc. w podwyższonym kapitale. — Spółka nie wypełniła obowiązku przekazywania raportów bieżących, które umożliwiałyby inwestorom ocenę wpływu tych informacji na sytuację gospodarczą, majątkową i finansową emitenta — wynika z listu, przesłanego przez SII do Komisji nadzoru Finansowego i Rovese.

Spółki, których akcjonariuszem jest kielecki kierowca rajdowy, znane są z oszczędnej polityki informacyjnej. Sam inwestor — jak deklarował w zeszłym tygodniu — nie widzi potrzeby zmieniania tego podejścia. SII uważa jednak, że jeśli Michał Sołowow skorzysta z przysługujących mu praw do objęcia nowych akcji (sam zainteresowany zapowiada, że tak zrobi), to spółka po raz kolejny dopuści się naruszenia przepisów prawa. Tym razem chodzi o nierówny dostęp akcjonariuszy do informacji.

SII grozi palcem i prosi zarząd Rovese o odpowiedzi na pytania dotyczące: m.in. o bilanse przejmowanych spółek, sposób ich wyceny oraz korzyści ekonomiczne, jakie Rovese będzie miało w ciągu roku od przejęcia.

Po podaniu informacji o planowanych transakcjach kurs akcji Rovese spadł o ponad 40 proc. Michał Sołowow poinformował wtedy, że przejęte spółki nie wpłyną na przychody Rovese, ale poprawią jej rentowność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane