Sii wejdzie do ósmego miasta

opublikowano: 04-02-2014, 00:00

Spółka usług IT urośnie o 400 etatów i pojawi się w Katowicach. Znowu zapowiada, że powalczy o sektor publiczny.

Sii, spółka świadcząca usługi IT, którą w 2006 r. założył Gregoire Nitot, rośnie szybko, podobnie jak cały sektor usług, który już zatrudnia ponad 120 tys. osób w Polsce. W Sii przybyło w ubiegłym roku 300 pracowników i jeden oddział — w Lublinie. Teraz spółka jest obecna w siedmiu miastach — poza Lublinem są to Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Poznań, Kraków i Łódź. Zatrudnia 1500 osób, wynajmuje 11 tys. mkw. powierzchni, a wkrótce w Warszawie powiększy biuro o 3 tys. mkw.

— W tym roku zatrudnimy 800 osób. Przy 20-procentowej rotacji oznacza to, że przybędzie 400 inżynierów — zapowiada Gregoire Nitot, prezes Sii Polska.

W planach jest też centrum w Katowicach. Rok temu prezes zapowiadał, że szuka firmy z ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi lub udziałami w rynku usług publicznych. Nadal się za nią rozgląda. W grę wchodzi firma zatrudniająca nawet 150 osób. Akwizycja ma pozwolić Sii wejść na rynek zamówień z sektora publicznego.

— Mamy pierwsze kontrakty, ale liczymy na dużo więcej. W ciągu pięciu lat chcemy być na tym rynku tak mocni, jak Asseco, Comarch czy Sygnity — deklaruje Gregoire Nitot. To nie będzie łatwe.

— Polski sektor publiczny nie korzysta z outsourcingu. Energa, PGE czy PGNiG mają własne centra usług wspólnych. Nie chcą oddawać na zewnątrz danych wrażliwych, a poza tym outsourcing wiąże się z ograniczaniem zatrudnienia. IT jest tą częścią działalności spółek sektora publicznego, którą najłatwiej wydzielić. Ale dojście do poziomu Asseco zajmie ładnych kilka lat — ocenia Paweł Panczyj ze Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL).

Właścicielami Sii są Gregoire Nitot (30 proc.) i notowany we Francji integrator Sii. Spółka zainwestowała w polski oddział 280 tys. zł, a potem pożyczyła mu 500 tys. EUR. Konsoliduje wyniki spółki, ale nie może ingerować w podejmowane w Polsce decyzje — Sii Polska ma jednoosobowy zarząd. Rok obrotowy kończy się dla firmy w marcu 2014 r. Sii Polska prognozuje 19,4 mln zł zysku brutto (rok wcześniej — 14,8 mln zł zysku).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu