Sinara Trading ma więcej czasu na negocjacje ws. WRJ

Polska Agencja Prasowa SA
24-08-2005, 20:18

Towarzystwo Finansowe Silesia przedłużyło wyłączność negocjacyjną spółce Sinara Trading AG na kupno Walcowni Rur Jedność do końca sierpnia - poinformowała w środę PAP Hanna Węglewska, pełnomocnik ds. mediów w TFI Silesia, które prowadzi proces sprzedaży walcowni.

Towarzystwo Finansowe Silesia przedłużyło wyłączność negocjacyjną spółce Sinara Trading AG na kupno Walcowni Rur Jedność do końca sierpnia - poinformowała w środę PAP Hanna Węglewska, pełnomocnik ds. mediów w TFI Silesia, które prowadzi proces sprzedaży walcowni.

"Po zapoznaniu się z wnioskiem Sinara Trading zespół prowadzący procedurę zdecydował o przedłużeniu prawa wyłączności na prowadzenie dalszych negocjacji w ramach procesu inwestycyjnego dotyczącego WRJ i WRJ Serwis" - powiedziała Węglewska.

TFI Silesia przyznało wyłączność negocjacyjną Sinarze pod koniec czerwca.

Wcześniej zainteresowanie przejęciem WRJ wyraziła też niemiecka spółka Rohrwerk Maxhuette.

Negocjacje z Sinarą mają określić ścieżkę restrukturyzacji WRJ. Inwestor będzie mógł nabyć udziały lub aktywa walcowni, w zależności od przyjętego rozwiązania. Warunkiem będzie jego udział w procesie restrukturyzacji zadłużenia WRJ.

TFI Silesia informowało wcześniej, że restrukturyzacja będzie prowadzona na podstawie prawa upadłościowego i naprawczego. Jednak konkretne rozwiązania muszą być najpierw uzgodnione z inwestorem.

Budowę Walcowni Rur Jedność w Siemianowicach Śląskich rozpoczęto w latach 70. Z czasem jednak prace wstrzymano, wznawiając je w połowie lat 90. Na zakończenie i uruchomienie inwestycji, która pochłonęła już w sumie ponad 0,5 mld zł, zabrakło pieniędzy.

Banki odmówiły dalszych kredytów, domagając się wiarygodnych gwarancji ich spłaty i spełnienia określonych warunków. Według informacji prasowych, na dokończenie walcowni i rozpoczęcie produkcji potrzeba jeszcze ok. 150 mln zł, a sama niedokończona walcownia może być warta ok. 200 mln zł.

Jednym z poręczycieli kredytów dla WRJ jest giełdowy Stalexport, który z tytułu poręczeń może być zmuszony wypłacić maksymalnie do kilkudziesięciu mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sinara Trading ma więcej czasu na negocjacje ws. WRJ