Czytasz dzięki

Singapur przygotowuje się na głębszą recesję

opublikowano: 23-04-2020, 13:29

Singapur mierzyć się będzie z ostrzejszym spadkiem gospodarczym w tym roku niż zakładały wcześniejsze prognozy. Wstępne szacunki mówiły o 4-proc. skurczeniu się gospodarki.

Chan Chun Sing, minister ds. handlu i przemysłu ostrzegł, że jest „bardzo prawdopodobne”, że nastąpi gwałtowny spadek PKB.

Singapur (centrum finansowe)
Zobacz więcej

Singapur (centrum finansowe) fot. Bloomberg

Jesteśmy zaniepokojeni, że pandemia na całym świecie doprowadzi to do poważniejszego problemu, niż wielu spodziewało się zaledwie miesiąc temu – powiedział Sing.

Oficjel nie przedstawił jednak nowej oficjalnej prognozy dotyczącej spadku PKB, ale podkreślił fakt zerwania łączności między głównymi gospodarkami, co będzie miało negatywne przełożenie zarówno na krótko-, jak i długoterminową działalność w wielu krajach. 

W pierwszym kwartale 2020 r. PKB Singapuru skurczył się w ujęciu rocznym o 10,6 proc., co jest najgorszym wynikiem w ciągu dekady. Marcowa prognoza rządu zakładała o 1 do 4 proc. w tym roku.

W miniony wtorek Singapur przedłużył wprowadzone ograniczenia na kolejne cztery tygodnie, aż do 1 czerwca, aby „zdecydowanie” wyeliminować przypadki koronawirusa w społeczności. 

Tego samego dnia bank Citigroup ostrzegł, że Singapur doświadczy głębszej recesji z powodu przedłużonego lockdownu, a gospodarka spadnie w tym roku o 8,5 proc.

Rząd przeznaczył ponad 60 mld SGD (42 mld USD) na wsparcie fiskalne, a władze monetarne podjęły bezprecedensowe łagodne kroki w celu złagodzenia ciosu dla firm i gospodarstw domowych.

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane