Sir Richard Branson opuszcza Wielką Brytanię

opublikowano: 14-10-2013, 12:48

Sir Richard Branson przenosi się na wyspę Necker na Karaibach. Sprzedał podobno już swoim dzieciom brytyjską posiadłość w Oxfordshire.

Przenosiny oznaczają, że Branson nie będzie musiał płacić podatku od dochodów osiągniętych poza Wielką Brytanią,  oprócz podatku od zysków osiągniętych w tym kraju, alarmuje prasa. Rzecznik Bransona oświadczył jednak, że „nie ma różnicy czy jest w Wielkiej Brytanii, czy na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych”, bo i tak większość czasu spędza on na działalności non-profit. Dodał także, że biznesmen mieszkał na wyspie Necker przez ostatnie siedem lat. Sam Branson oświadczył, że jest zbyt bogaty, aby względy podatkowe rządziły jego wyborami.

Zobacz więcej

Sir Richard Branson, fot. Bloomberg

Aby osiągnąć podatkowy status nie-rezydenta w Wielkiej Brytanii Branson nie będzie mógł spędzić w kraju więcej niż 183 dni w roku. Sir Richard jest szóstym najbogatszym Brytyjczykiem. Forbes oszacował jego majątek na 2,9 mld GBP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Sir Richard Branson opuszcza Wielką Brytanię