Sitech potroi produkcję oparć i siedzisk dla VW

Aneta Bawiec
opublikowano: 30-09-2002, 00:00

Do końca roku spółka Sitech zakończy budowę nowej hali produkcyjnej w Polkowicach na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Produkcja ruszy w 2003 r.

Należąca do grupy Volkswagena spółka Sitech z Polkowic (Dolny Śląsk) planuje prawie trzykrotne zwiększenie produkcji w 2003 r. W tym celu w od czerwca budowana jest druga hala produkcyjna zakładu o powierzchni 15 tys. mkw.

— Obiekt oddany będzie do użytku do końca roku, a w pierwszej połowie 2003 r. ruszymy z produkcją — zapewnia Marcin Czyczerski z firmy Sitech.

Nowe produkty (siedziska i oparcia) montowane będą w najnowszej wersji samochodu VW Golf i w pojazdach innych marek koncernu: Audi, Seat i Skoda.

Wraz z rozbudową zakładu planowany jest wzrost zatrudnienia z obecnych 370 do blisko 1000 osób. Przewidywana wielkość dziennej produkcji kształtować się ma na poziomie 20 tys. komponentów (obecnie wytwarza się ich 7,5 tys).

Budowa hali wraz z kompletnym jej wyposażeniem w park maszynowy kosztować ma 40 mln EUR (160 mln zł). Generalnym wykonawcą jest Copla Bau z Berlina.

Spółka Sitech działa w Polsce od 1999 r. Jest zlokalizowana na terenie Polkowic w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dotychczas firma zainwestowała w strefie ponad 127 mln zł.

Polkowicki zakład jest jedynym czynnym zakładem Sitechu. Drugi powstaje obecnie w Wolfsburgu-Warmenau na terenie Niemiec. Udziałowcami spółki są niemieckie firmy: VW (51 proc.) oraz KWD (49 proc.). Oprócz siedzisk i oparć do samochodów Volkswagena zakład produkuje komponenty do Porsche Cayenne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aneta Bawiec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sitech potroi produkcję oparć i siedzisk dla VW